Sjöbo Brukshundklubb

För dig och din hund

Championat

Championat som medlemmar tagit genom åren.

Det kan tyvärr saknas någon uppgift, så titta gärna igenom listorna och meddela om du
har några kompletteringar. Maila till Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den., tack!

Bruks

År
Förare
Hund
Gren
196?
Alva Anderberg
SBCH Alvsjös Dixie
Spår?
1979
Gunilla Stahre
S o SF UCH SBCH SLCH Schnauzerhällens Issie
Sök
1992
George Heinemann
SBCH SLCH Lindholmens Undra
Spår
1997
Sven-Ingvar Olsson
SBCH SLCH Grålötens Una
Spår
1997
Lena Jernström
SBCH Fandangos Gissy
Spår
1998
Maria Larsson
SBCH Jumbuck Wilmer
Spår
2002
Anki Mohlin
SBCH SLCH SUCH Li-Anns Siv
Spår
2005
Inger von Gegerfelt
SBCH Memorix Jaxa
Spår
Lydnad
År
Förare
Hund
196?
John Norén
SLCH Poppelhaga Kylla
1978
Åsa Sandström
SLCH Aida
1978
Majvor Lang-Jensen
SLCH Pierrings Regina
1983
Majvor Lang-Jensen
SLCH Effie
1985
Ria Heinemann
SLCH Alvsjös Niccolina
1986
Lars Lundgren
SLCH Sandra
1986
Sture Lindberg
SLCH Direktiv Mädchen
1986
George Heinemann
SLCH Annie
1986
Lisbeth Bendroth
SLCH Evergårdens Marcus
1986
Bengt-Åke Bengtsson
SLCH Baltzar
1986
Saknar uppgifter
Det blev 6 lydnadschampions detta år
1988
Tine Mattsson
SLCH Ferradalens Ullica
1988
Thomas Undenius
SLCH Allrounds Osmond
1990
Thomas Undenius
SLCH Stormkappans Dabber
1990
Solveig Mattsson
SLCH Wilcamp's Electra
1990
George Heinemann
SBCH SLCH Lindholmens Undra
1992
Åsa Sandström
SLCH Itzy
1993
Sven-Ingvar Olsson
SLCH Tridents Imre
1995
Mikael Löfberg
SLCH Skönabäcks Eos
1995
Sven-Ingvar Olsson
SBCH SLCH Grålötens Una
2000
Thomas Undenius
SLCH Blacknuzz Benkt
2006
Ann-Kristine Peterson
SLCH Vättens Tjalve af Valhall
2008
Thomas Undenius
SLCH SUCH Evallens Red and Tan Olle
2016 Maria Persson C.I.E. DKUCH GKVALLHPR LPI LPII LPIII LPELIT NOV-14 SEVCH SELCH Gawain's Prime Time
Agility
År
Förare
Hund
Grupp
2001
Jens Nilsson
Arrac´s First Lady "Lady"
SAgCh
2001
Jens Nilsson
Gibas Bandamuskot "Musse"
SAgCh
2002
Jens Nilsson
Arrac´s First Lady
SAg(Hopp)Ch
2002
Jens Nilsson
Gibas Bandamuskot "Musse"
SAg(Hopp)Ch
2002
Jens Nilsson
Arrac´s First Lady
DkSpCh
2002
Jens Nilsson
Gibas Bandamuskot "Musse"
DkAgCh
2003
Jens Nilsson
Arrac´s First Lady
DkAgCh
2003
Jens Nilsson
Gibas Bandamuskot "Musse"
DkSpCh
2003
Margaretha Borg
Gibas Gräslök "Isa"
DkSpCh
2004
Jens Nilsson
Gibas Bandamuskot "Musse"
NAgCh
2004
Jens Nilsson
Gibas Bandamuskot "Musse"
NordAgCh
2004
Margaretha Borg
Gibas Gräslök "Isa"
SAg(Hopp)Ch
2005
Jens Nilsson
Arrac´s First Lady
NAgCh
2005
Margaretha Borg
Gibas Gräslök "Isa"
DkSpCh
2006
Emelie Norrman
Persica's Aprikos "Magdha"
SAgCh
2006
Emelie Norrman
Persica's Aprikos "Magdha"
SAg(hopp)Ch
2007
Jens Nilsson
Gibas Bandamuskot "Musse"
IntAgCh
2007
Jens Nilsson
Gibas Gibas Pasilla Hot "Silla"
SAg(Hopp)Ch
2007
Jens Nilsson
Gibas Gibas Pasilla Hot "Silla"
SAgCh
2008
Emelie Norrman
Persica's Aprikos "Magdha"
DKAgCH
2009
Emelie Norrman
Persica's Aprikos "Magdha"
IntAgCh
2010
Emelie Norrman
SableSidney "Sidney"
SAgCh
2010
Emelie Norrman
SableSidney "Sidney"
SAg(hopp)Ch

Har du kompletteringar till sidan skicka dem till Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.


 © Copyright Sjöbo Brukshundklubb

Tomelillavägen 436-29, Anklam, 275 92 Sjöbo, Pg 125335-0, Swish 1234122719.

För kontakt hänvisas till styrelsen eller gruppledarna