Sjöbo Brukshundklubb

För dig och din hund

SM-, VM- och NM-deltagare

Bruks- och lydnadsklasserna SM

År

Förare

Hund

Gren

Plac

1993

George Heinemann

Lindholmens Undra

Spår

24

1996

Sven-Ingvar Olsson

Grålötens Una

Lydn

8

1998

Sven-Ingvar Olsson

Grålötens Una

Lydn

-

1999

Sven-Ingvar Olsson

Grålötens Una

Lydn

-

2000

Sven-Ingvar Olsson

Grålötens Una

Lydn

-

2002

Anki Mohlin

SBCH Li-anns

Spår

Bröt

2004

Anki Mohlin

SBCH Li-anns

Spår

8

2005

Anki Mohlin

SBCH Li-anns

Spår

8

2005

Lena Ytterberg

Ruby's Gruff

Bevakning

2

2007

Ann-Kristine Petersson

Tjalve

Lydnad

50

 

Agility SM

År

Förare

Hund

Gren

Plac

1999 Jens Nilsson Arrac´s First Lady Agility lag 3
2000 Jens Nilsson Arrac´s First Lady Agility lag  
2000 Jens Nilsson Gibas Gräslök "Isa" Agility lag  
2001 Jens Nilsson Arrac´s First Lady Agility lag 2
2002 Jens Nilsson Arrac´s First Lady Agility individuell 6
2002 Jens Nilsson Gibas Bandamuskot "Musse" Agility lag 1
2003 Jens Nilsson Arrac´s First Lady Agility individuell  
2003 Jens Nilsson Gibas Bandamuskot "Musse" Agility individuell  
2003 Jens Nilsson Arrac´s First Lady Agility lag 5
2003 Jens Nilsson Gibas Gräslök "Isa" Agility lag 5
2003 Jens Nilsson Gibas Bandamuskot "Musse" Agility lag  
2004 Jens Nilsson Arrac´s First Lady Agility individuell  
2004 Jens Nilsson Gibas Gräslök "Isa" Agility individuell  
2004 Jens Nilsson Gibas Bandamuskot "Musse" Agility individuell 7
2004 Jens Nilsson Arrac´s First Lady Agility lag  
2004 Jens Nilsson Gibas Gräslök "Isa" Agility lag  
2004 Jens Nilsson Gibas Bandamuskot "Musse" Agility lag  
2005 Jens Nilsson Gibas Bandamuskot "Musse" Agility individuell  
2005 Jens Nilsson Gibas Bandamuskot "Musse" Agility lag 3
2006 Jens Nilsson Gibas Bandamuskot "Musse" Agility individuell  
2006 Charlotta Turkalj Lizzie Agility individuell  
2006 Jens Nilsson Gibas Bandamuskot "Musse" Agility lag 3
2007 Emilie Norrman Persica's Aprikos Agility individuell + lag 0
2007 Jens Nilsson Gibas Bandamuskot "Musse" Agility individuell + lag 0
2007 Jens Nilsson Gibas Pasilla Hot "Silla" Agility lag 0
2008 Emelie Norrman Magdha IndLag 66
2008 Jens Nilsson Gibas Bandamuskot "Musse" IndLag -6
2008 Jens Nilsson Gibas Pasilla Hot "Silla" IndLag --
2008 Charlotta Turkalj Lizzie Ind -
2008 Linda Persson Happy Lag 11
2008 Kerstin Ljung Tingeling Lag 11
2008 Jessica Svensson Calvin Lag 11
2008 Kristina Landén Toss Lag -

 

VM-starter Agility

År

Förare

Hund

Gren

Plac

2002

Jens Nilsson

Arrac´s First Lady

Agility individuell

8

2002

Jens Nilsson

Arrac´s First Lady

Agility lag

 

2003

Jens Nilsson

Arrac´s First Lady

Agility individuell

 

2003

Jens Nilsson

Arrac´s First Lady

Agility lag

4

2004

Jens Nilsson

Gibas Bandamuskot "Musse"

Agility lag

 

2007

Jens Nilsson

Gibas Bandamuskot "Musse"

Agility individuell

24

2007

Jens Nilsson

Gibas Bandamuskot "Musse"

Agility lag

14

 

NM-starter

År

Förare

Hund

Gren

Plac

2002

Jens Nilsson

Arrac´s First Lady

Agility individuell

4

2002

Jens Nilsson

Arrac´s First Lady

Agility lag

1

2003

Jens Nilsson

Gibas Bandamuskot "Musse"

Agility individuell

10

2003

Jens Nilsson

Gibas Bandamuskot "Musse"

Agility lag

2

2003

Jens Nilsson

Arrac´s First Lady

Agility lag

1

2004

Jens Nilsson

Gibas Bandamuskot "Musse"

Agility individuell

10

2004

Jens Nilsson

Gibas Bandamuskot "Musse"

Agility lag

3

2007

Jens Nilsson

Gibas Bandamuskot "Musse"

Agility individuell

6

2007

Jens Nilsson

Gibas Bandamuskot "Musse"

Agility lag

3

 

 


 © Copyright Sjöbo Brukshundklubb

Tomelillavägen 436-29, Anklam, 275 92 Sjöbo, Pg 125335-0, Swish 1234122719.

För kontakt hänvisas till styrelsen eller gruppledarna